نکات انتخاب رنگ کاغذ دیواری

رنگ مناسب هر فضا را انتخاب کنید.

رنگ مناسب هر فضا را انتخاب کنید.

نکات انتخاب رنگ کاغذ دیواری

شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۳۸۰ بازدید

دیوارها مهمترین بخش برای طراحی و دکور هستند. آنها بیشترین فضا را اشغال می کنند وچشمان ما مرتب از روی آنها عبور می کند. کاغذ دیواری مهمترین ابزار برای تزیین دیوار محسوب می شود. پس از انتخاب کاغذ دیواری چشم گیر مهمترین نکته انتخاب مبلمان و پرده ای است که رنگ هماهمنگ با کاغذ دیواری داشته باشد. عکس ها و نکات این مقاله به شما کمک زیادی می کند که بهترین ها را برای خانه خود انتخاب کنید.

استفاده از رنگ های متضاد: استفاده از رنگ های متضاد در کاغذ دیواری و مبلمان یکی از بهترین ایده ها برای دکوراسیون محسوب می شود. بیشتر از این جهت که وقتی کسی وارد فضا می شود فضا برایش چشمگیر بوده و در ذهنش بماند. استفاده از رنگ های متضاد در بزرگنمایی فضا هم تاثیر دارد. برای پیدا کردن رنگ های متضاد بهترین راه استفاده از چرخه رنگ است. هر دو رنگی که روبروی هم قرار گرفته اند متضاد محسوب می شوند.

چرخه رنگ

کاغذ دیواری متضاد

عکس1: تضاد سفید و سیاد در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری

عکس2: تضاد رنگ ها در دکوراسیون پذیرایی

استفاده از رنگ خنثی با طرح های درشت خیلی اوقات کاغذ دیواری با رنگ های خنثی و طرح های درشت و چشمگیر بکار برده می شود. به عکس زیر دقت کنید که در آن کاغذ دیواری با طرح شکوفه و رنگ آبی روشن بکار برده شده است. همینطور که می بینید در پایین سنگ مرمر بکار برده شده و همین باعث می شود طرح زیاد شلوغ بنظر نرسد و در عین حال آرامش بخش و چشم نواز باشد. از بکار بردن کاغذ دیواری با طرح شلوغ و خاص نترسید. یک کاغذ دیواری خاص و منحصر بفرد انتخاب کنید و با سلیقه اطراف آن را دکور کنید. کاغذ دیواری قیمت مناسب

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری طرح دار

استفاده از کاغذ دیواری در یک قسمت کوچک بیشتر افراد فکر می کنند که از کاغذ دیواری فقط می شود برای یک دیوار بزرگ استفاده کرد و برای یک قسمت کوچک یا پشت کمد نمی توان آن را بکار برد. به عکس زیر دقت کنید بکار بردن کاغذ دیواری در پشت این کمد توجه را بسمت آن جلب کرده و در عین حال رنگ خنثی آن باعث می شود برای چشم خسته کننده نباشد.

مشاهده این عکس ها کمک کند تا با جسارت بیشتری کاغذ دیواری های با طرح ها و رنگ های خاص را انتخاب کنید و به این ترتیب فضای متفاوت از دیگران را برای خود بوجود آورید.

دیدگاه خود را بیان کنید