چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم ؟

به آسانی کاغذ دیواری های قابل شستشو را تمیز کنید

به آسانی کاغذ دیواری های قابل شستشو را تمیز کنید

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم ؟

پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۶۳۴ بازدید

وقتی از کاغذ دیواری برای دکوراسیون منزل استفاده می کنیم، می دانیم که قرار است کاغذ دیواری به مدت چند سال روی دیوار بماند. خوشبختانه بیشتر کاغذ دیواری‌ها از جمله کاغذ دیواری های فروشگاه نکست با تکنولوژی نانو ساخته شده اند و به همین دلیل دوده و غبار نمی گیرند.
کثیفی کاغذ دیواری بسیار کمتر از دیوارهای رنگ شده است. ولی به هر حال بهتر است سالی یکبار تمام کاغذدیواری های خانه را شستشو دهیم. خوشبختانه بیشتر کاغذ دیواری‌هایی که امروزه در بازار ارائه می شود، قابل شستشو هستند. در ویدیو زیر با ما همراه باشید

از آنجاییکه کاغذ دیواری اغلب چند سال روی دیوار می ماند ، گرد و غبار و لکه های زیادی جذب میکند . با توجه به قابل شستشو بودن اکثر کاغذ های دیواری ها شما باید مراقب دوام و زیبایی آنها هنگام شستشو باشید. دانستن نکاتی که به آنها اشاره می کنیم به شما جهت شستشوی مناسب بدون آسیب رساندن به بافت و طرح کاغذها کمک خواهند نمود .

تمیز کردن کاغذ دیواری - 1 : کاغذ را گرد گیری کنید ،از پارچه یا اسفنج تمیز و خشک برای این کار استفاده کنید از دستمال یا ابر جادویی هم میتوانید استفاده کنید .

تمیز کردن کاغذ دیواری - 2 : یک محلول شوینده درست کنید ، مقداری مایع ظرفشویی را با آب ترکیب کنید ، حتماً از مایع بدون رنگ استفاده کنید زیرا ممکن است رنگ برخی مواد شوینده روی کاغذ بماند و به کاغذ دیواری آسیب برساند . در صورتی که کاغذ دیواری خیلی کثیف باشد می توانید مقدار کمی وایتکس یا پودر مخصوص ماشین لباسشویی هم استفاده کنید.

شستشوی کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری - 3 : یک پارچه ی نرم و تمیز را در درون ظرف حاوی مواد فرو ببرید، از اسفنج هم میتوانید استفاده کنید ، از اسکاج زبر ظرف شویی استفاده نکنید سیم ظرفشویی معمولاٌ بسیار به کاغذ آسیب میرساند و باعث پارگی کاغذ دیواری می شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری - 4: پارچه یا اسفنج آغشته به محلول را کاملاً آبگیری نمایید به حدی که فقط کمی مرطوب باشد زیرا خیس بودن زیاد پارچه باعث میشود که محلول روی سطح کاغذ چکه کند و به کاغذ آسیب برساند .

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: ترمیم کاغذ دیواری آسیب دیده

تمیز کردن کاغذ دیواری - 5 : قبل از شستن کل کاغذها ابتدا محلول شوینده را در یک ناحیه کوچک در قسمتهای پایینی و نزدیک به سطح امتحان کنید و پس از اطمینان از درستی آن مابقی کاغذ ها را شستشو نمایید .

شستشوی کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری - 6 : کاغذ را از پایین به بالا با حرکتهای عمودی منظم و ارام به وسیله ی پارچه یا اسفنج آغشته به محلول بشویید ، بهتر است این کار را قسمت به قسمت انجام دهید .

تمیز کردن کاغذ دیواری - 7 : حالا کاغذ را با آب ولرم آبکشی نمایید ،یک پارچه ی تمییز را باآب گرم خیس کنید و روی سطوح شسته شده بکشید تا آثارمحلول شوینده از بین برود.

 
مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: کاغذ دیواری برای نوسازی آشپزخانه

تمیز کردن کاغذ دیواری - 8 : پس از آبکشی با آب گرم خیلی سریع با یک پارچه ی خشک سطح کاغذ را خشک کنید ، بهتر است از دستمالهایی که خاصیت جذب بالای آب را دارند مانند پارچه حوله ای استفاده کنید ، کاملا کاغذ را خشک نمایید و مراقب باشید که کاغذ آب را جذب نکند تا آسیب نبیند .

تمیز کردن کاغذ دیواری

*از وایتکس یا محلول سیف جهت از بین بردن لکه های مداد شمعی و خودکار میتوانید استفاده کنید ، محلول شوینده را روی کاغذ اسپری کنید و به کمک یک ابر نرم این لکه ها به راحتی پاک کنید .

*برای پاک کردن جای دستها از یک تکه نان استفاده کنید زیرا گلوتن داخل نان به حذف لکه ها از روی کاغذ کمک زیادی می کنند .

*از پودر تالک جهت پاک نمودن چربیها از سطح کاغذ استفاده کنید . پودر را روی اسفنج بریزید و اسفنج را بر روی سطح روغنی بمالید و اجازه دهید که پودر حدود 10 دقیقه روی لکه چربی بماند و بعد پودر را به کمک اسفنج خشک یا فرچه ی نرم پاک کنید .

پاک کردن لکه‌ از کاغذ دیواری

پاک کردن لکه از کاغذ دیواری-1 - اگر روی کاغذ دیواری لکه‌های رنگ افتاد، ابتدا قسمت‌های سفت و قابل برداشتن را با تیغه تیز چاقو به آرامی بردارید، سپس یک حوله کاغذی روی لکه رنگ قرار دهید. اتو را در پایین‌ترین درجه گرم کنید سپس اتو را روی حوله کاغذی بگذارید، یک دقیقه اتو را نگه دارید، سپس اتو را برداشته و حوله کاغذی را از کاغذ دیواری جدا کنید. به این ترتیب لکه رنگی روی حوله کاغذی می‌افتد و کاغذ دیواری شما تمیز و پاک می‌شود.
تمیز کردن کاغذ دیواری


پاک کردن لکه از کاغذ دیواری-2- برای حذف لکه اثر انگشت از روی کاغذ دیواری، از پاک کن استفاده کنید. به آرامی پاک کن را روی لکه‌های اثر انگشت بکشید.

راهکار دیگر برای پاک کردن اثر انگشت از روی کاغذ دیواری‌های قابل شستشو استفاده از محلول آب و مایع ظرف شویی است. با یک دستمال نرم این محلول را روی اثر انگشت بکشید و سپس آن را با دستمال مرطوب دیگری خشک کنید.

یک روش دیگر برای از بین بردن اثر انگشت روی کاغذ دیواری، به کار بردن یک قطعه نان است. یک تکه نان را خمیری کنید و روی لکه بگذارید. گلوتن موجود در نان اثر انگشت روی کاغذ دیواری را از بین خواهد برد.
تمیز کردن کاغذ دیواری


پاک کردن لکه از کاغذ دیواری-3- با حوله کاغذی و اتو لکه‌های چربی روی کاغذ دیواری را از بین ببرید. اتو را روی پایین‌ترین درجه گرم کنید، حوله کاغذی را روی لکه چربی قرار دهید، سپس اتو را روی حوله کاغذی برای یک دقیقه نگه دارید. با حرارت اتو چربی روی کاغذ دیواری به حوله کاغذی منتقل می‌شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

روش دیگر برای از بین بردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری استفاده از پودر تالک یا همان پودر بچه است. روی لکه چربی مقدار مناسب پودر بچه بپاشید و ده دقیقه اجازه دهید بماند، سپس با یک برس یا اسفنج خشک پودر را از روی کاغذ دیواری پاک کنید.

از بهترین طرح های کاغذ دیواری دیدن کنید:

کاغذ دیواری  تخفیف خورده کاغذ دیواری 70% تخفیف
کاغذ دیواری کاغذ دیواری مجلل سه بعدی
کاغذ دیواری اتاق کودک کاغذ دیواری اتاق کودک
کاغذ دیواری فروش ویژه کاغذ دیواری

دیدگاه خود را بیان کنید