تاپ ترین نکات زیبا سازی اتاق خواب

تاپ ترین نکات زیبا سازی اتاق خواب

پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۷۹ بازدید


آیا از اینکه به خانه می آیید و با اتاق خواب کسل کننده ، قدیمی و یا اتاقی که سالهاست به همین شکل بوده مواجه می شوید و میخواهید به اتاقتان شکلی تازه ببخشید ؟ در اینجا تعدادی از روشهای عالی جهت نوسازی چهره ی اتاقتان بدون هزینه های گزاف و حتی بدون استفاده از وسایلی که قبلا داشته اید به شما آموزش می دهیم .

بخش اول از چهار بخش:

*- قبل از تغییر دکوراسیون اتاقتان برخی نکات هستند که بهتر است انجام دهید تا هم در وقتتان صرفه جویی کنید و هم خود را به درد سر نیاندازید .

*– اتق را کاملا تمیز کنید . آخرین باری که زیر تخت خوابتان را جارو کرده اید کی بوده ؟حتی پیشنهاد میکنیم موکت ها و فرش ها را شامپو بزنید . مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا فضای بیشتری در اتاقتان داشته باشید بیشتر از آنچه فکرش را می کردید ،همین حالا اتاقتان بهتر به نظر خواهد آمد .

*– برای اتاقتان یک زمینه مشخص کنید . امکانات احتمالات بسیار زیاد هستند . ایده ها ممکن است شامل طرح های دخترانه ،پسرانه ، ورزشی و طرح های موسیقی و طبیعت و چنگل باشد .همچنین میتوانید بسته به علاقمندی هایتان چند ایده را با هم ترکیب کنید .

Decorate Your Bedroom Step 3.jpg

*– راجه به نگهداشتن یا بیرون انداختی وسایلتان تصمیم بگیرید . ممکن است وسایل و لوازمی داشته باشید که وقتی به فضای اتاق خوابتان اضافه میکنید بسیار زیبا و به درد بخور باشند . باقی وسایل را هم در انباری نگهداری کنید تا شاید بعد ها از آن استفاده کنید . آنها را در جایی مناسب قرار دهید تا آسیب نبینند و یا به موسسه های خیریه ببخشید .

Decorate Your Bedroom Step 4.jpg

*– پرده ها و چیزهایی که روی دیوار ها هستند را جمع کنید که شامل تابلو ها و ... می باشد .آنها را کنار بگذارید چون بهتر است اتاق کاملا خالی باشد تا بتوان تصمیم بهتری گرفت . برای تغییر دکوراسیون حتما باید تمام سطوح را با بتونه یا پلی فیلر صاف کنید تا سطحی صیقلی و صاف داشته باشید از سمباده هم برای این منظور می توانید استفاده کنید .

Decorate Your Bedroom Step 5.jpg

*– تمام مبلمان و کمدها را به وسط اتاق منتقل کنید . حتی اگر اتاقتان کوچک است فقط به اندازه ی یک متر جهت رفت و آمدتان جا بگذارید .

بخش دوم از چهارم :

اگر سایز اتاق خواب شما استاندارد است ، قاعدتا با فضای زیادی جهت انجام تغییراتتان مواجه نیستید . یک تنظیم ساده در چگونگی جایگزاری و یا استفاده از وسایلی که کمک میکنند اتاق شما بزرگتر به نظر بیاید .

Decorate Your Bedroom Step 6.jpg

فضا را اندازه گیری کنید . اتاق را با متر اندازه گیری کنید تا ببینید چقدر فضا جهت انجام تغییراتتان در اختیار دارید . این اندازه گیری ها شامل اندازه های وسایلتان هم خواهد شد . برای مثال ، سایز چراغ خواب کنار تختتان باید با سایز تخت خوابتان بررسی شود .

Decorate Your Bedroom Step 7.jpg

اتاقتان را برانداز کنید . اگر به درستی زاویه بندی شده است ، یک تکه ی زیبا از لوازمتان در جای مناسب یک دید کانونی به فضا خواهد بخشید .

Decorate Your Bedroom Step 8.jpg

· از کارهای هنری استفاده کنید . آثار هنری و عکس ها جزء چیزهای مهمی به حساب می آیند که به فضای اتاق شما روح می بخشند اگر پول کافی برای خرید آنها نداری خود دست به کار شوید و یک اثر هنری خلق کنید .

.

Decorate Your Bedroom Step 9.jpg

از آیتم هایی که به دیوار نصب میشوند استفاده کنید . شب خواب یا لامپهای دیواری هم زیبا هستند و هم به باز شدن فضای اتاق کمک میکنند .

Decorate Your Bedroom Step 10.jpg

از کف اتاق استفاده کنید . استفاده از فرش و یا موکت با رنگ روشن تاثیر بسیار زیادی در بزرگ نشان دادن فضای اتاق دارد . برای اکثر اتاق ها یک فرش 3 در 2مناسب است .

Decorate Your Bedroom Step 11.jpg

یک نقش جدید برای لوازمتان طراحی کنید . برای مثال از میزهای جاکتابی هم به عنوان پاتختی هم قفسه میشود استفاده کرد.

بخش 3 از 4 :

اتاق شما نشان دهندهی نوع رفتار و شخصیت شماست ، خوب این شمایید که تصمیم میگیرید اتاقتان کاملا شیک و امروزی باشد یا بسیار تمییز و مرتب .خوشبختانه ، با چند روش ساده این سیستم قابل اجراست.

Decorate Your Bedroom Step 12.jpg

رنگ اتاق و یا کاغذ دیواریتان را انتخاب کنید . مطمین شوید که انقدر روشن نباشد که باعث دردسر شود و یا آنقدر تیره که اتاقتان را دلگیر و تار کند .دیوار ها را رنگ کنید .

.

Decorate Your Bedroom Step 13.jpg

از طراحی ها استفاده کنید . شابلونهای زیبای مخصوص اتاق خواب در اکثر مغازه های فروش لوازم خواب پیدا می شوند حتی میتوانید از لیبل های آماده که به راحتی به دیوار اتاق میچسبند استفاده کنید .

Decorate Your Bedroom Step 14.jpg

با ثبات اتاقتان را دکور کنید . ممکن است وسایل بسیار زیبا داشته باشید اما هیچکدام با دیگری همخوانی نداشته باشد و با انها اتاق درهم و شلوغ به نظر بیاید . از طرحی که پیاده کرده اید پیروی کنید تا زمانیکه کار دکور تمتم شود .

.

Decorate Your Bedroom Step 15.jpg

رنگ اضافه کنید . انجام این کار راه اشتباهی نیست ، بلکه اضافه کردن رنگ به اتاق خواب بسیار ضروری است .

میخواهید از رنگهایی که به اتاقتان می آید استفاده کنید و یا میخواهید کل اتاق با یک رنگ پوشیده شود؟

Decorate Your Bedroom Step 16.jpg

به اتاقتان با نور گرما ببخشید . لامپهای سقفی و لوستر ها شیوه ی بسیار مهمی در تحقق بخشیدن به این خواسته است .

Decorate Your Bedroom Step 17.jpg

فضایتان را شخصی کنید . نمیخواهید که اتاقتان شبیه کاتالوگ فروشگاههای لوازم منزل به نظر بیا ید ؟

از اجسام خاص در اتاقتان استفاده کنید تا جذابتر به نظر بیاید .

بخش 4 از 4 :

حتما و مطمئنا اتق خواب شما محا استراحت شماست . بهتر است که جایی باشد که بتوانید در آن به آرامش برسید . چیزهایی در طراحی هست که به شما کمک میکند تا اتاق خواب راحتی داشته باشید .

استفاده از کوسنهای رنگی کمک میکند تا اتاقتان مکانی

Decorate Your Bedroom Step 18.jpg

ارام و راحت به نظر بیاید .

Decorate Your Bedroom Step 19.jpg

روتختی بسیار شیک و شاد بگیرید و تخت خود را با روتختی بسیار نرم و راحت بپوشانید ..

Decorate Your Bedroom Step 20.jpg

یک صندلی راحتی بگیرید و آنرا در گوشه ی اتاق قراردهید و از پرده های با جنس نرم و سیلکی استفاده کنید تا فضای اتاقتان ابریشمی شود.

دیدگاه خود را بیان کنید