چه کاغذ دیواری برای خانه من بهترین است؟

نکات انتخاب کاغذ دیواری مناسب هر فضا

نکات انتخاب کاغذ دیواری مناسب هر فضا

چه کاغذ دیواری برای خانه من بهترین است؟

پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۶۲ بازدید

نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب کاغذ دیواری را برای خانه یا محل کار خود داشته باشید.

انتخاب درست رنگ کاغذ دیواری:

رنگ به فضا روح می دهد. برای بزرگ تر نشان دادن فضا و بلند تر نشان دادن سقف از کاغذ دیواری هایی با رنگ های سبز، آبی یا بنفش استفاده کنید. رنگ های سرد ملایم به محیط آرامش می دهند در حالی که رنگ های سرد تند به محیط هیجان می دهند.

انتخاب کاغذ دیواری با رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی به افراد حس گرم تری می دهد. این رنگ ها برای آب و هواهای گرم بیشتر کاربرد دارند. همچنین در اتاق هایی که شمالی هستند کاغذ دیواری با رنگ گرم کاربرد بیشتری دارد. هر قدر که رنگ تند تر باشد شور و هیجان بیشتری به محیط می دهد.

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: چه رنگ هایی با هم هماهنگی دارند؟

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: مهمترین نکات انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی منزل

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: انتخاب کاغذ دیواری پشت ال سی دی

انتخاب طرح کاغذ دیواری:

برای اینکه فضا حالت رسمی تری پیدا کند از کاغذ دیواری با طرح های درشت با رنگ های جذاب استفاده کنید. برای ایجاد فضای شاد و جوانانه از طرح های ریز با فاصله زیاد مانند طرح های خال خالی استفاده کنید. طرح های ریز فضا را بزرگتر نشان می دهند. اگر می خواهید فضای خالی را مبله نشان دهید از کاغذ دیواری طرح دار درشت با رنگ های جذاب و زمینه تیره استفاده کنید. برای اینکه به دیوارهای صاف عمق دهید از یک کاغذ دیواری با طرح درشت مشبک استفاده کنید.

کاغذ دیواری انتخاب طرح

برای مثال استفاده از طرح شطرنجی در كف یك فضا احساس حركت و عدم سكون را در بیننده ایجاد می كند به طوری كه شما به عنوان بیننده احساس می كنید مایل به نشستن نیستید بلكه دوست دارید بدون توقف در طول مسیر پوشیده از این طرح حركت كنید. از این رو از طرح های شطرنجی برای پوشش كف رستوران هایی كه انواع ساندویچ و غذاهای فست فودی را عرضه می كنند و غذا در آنها به صورت سریع سرو می شود استفاده می كنند.

انتخاب کاغذ دیواری

با انتخاب كاغذ دیواری به عنوان پوشش دیوارهای یك اتاق لازم است توجه بیشتری در انتخاب مبلمان، كفپوش و باقی اجزای دكوراسیونی یك اتاق داشته باشید.

اگر كف اتاق ساده و به رنگ های خنثی است می توانید از كاغذ دیواری های گلدار با طرح های شلوغ بهره بگیرید اما چنانچه در كف پوشش طرح دار و شلوغ استفاده می كنید كاغذ دیواری را با طرح های ساده و رنگ های ملایم در نظر بگیرید و از تركیب طرح های شلوغ در دیوار و كف با هم بپرهیزید. این امر را در انتخاب مبلمان و سایر وسایل اتاق نیز در نظر داشته باشید.

جدول انتخاب طرح کاغذ دیواری و تاثیر آن

طرح و مدل کاغذ دیواری

تاثیر

کاغذ دیواری رنگ تیره

اتاقهای بزرگ را کوچکتر نشان می دهد
حس آرامش القا می کند

کاغذ دیواری گلدار یا تکرار شونده

ترکها و عوارض دیوار را می پوشاند
می تواند برای بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک استفاده شود

کاغذ دیواری با طرح های درشت

فضاهایی دنج و صمیمی ایجاد می کند
کمک می کند تا اتاقهای خیلی بزرگ معقولتر به نظر بیایند

کاغذ دیواری رنگ روشن

اتاقها را بزرگتر جلوه می دهد
حس ملایم و دوستانه ایجاد می کند

کاغذ دیواری با طرح ریز

به فضا حس بزرگی و وسعت می دهد
توجه ها را به سمت همه طرحهای رنگی جلب می کند
در اتاقهای کوچک پرکاربردتر است

کاغذ دیواری با خطوط عمودی یا افقی

خطوط عمودی ، دیوارها و سقف را بلندتر نشان می دهند
خطوط افقی اتاق را کشیده تر نشان می دهند
برای فضاهای کوچک یا با سقف کوتاه مناسب هستند

بازی با نور:

در یک اتاق شمالی یا راهروی تاریک یا جایی که پنجره بزرگی ندارد دنبال انتخاب کاغذ دیواری باشید که نور را بازتاب دهد مانند کاغذ دیواری های روشن یا کاغذ دیواری هایی که در آنها بافت متالیک بکار رفته است. همچنین کاغذ دیواری هایی که سطح صاف و صیقلی دارند که نور را بیشتر بازتاب دهند. کاغذ دیواری با رنگ های تیره نور را جذب می کنند و باعث می شوند که دیوار نزدیک تر به نظر برسد و در نتیجه فضا کوچک تر به نظر بیاید. کاغذ دیواری هایی که بافت درشت دارند همچنین باعث می شوند که دیوار نزدیک تر به نظر برسد.

رعایت اعتدال در شلوغ یا خلوت بودن دیوارها:

دیواری که هیچ طرحی ندارد ممکن است خسته کننده باشد و همچنین دیوار شلوغ هم اعصاب خرد کن است. وقتی کاغذ دیواری با طرح های مختلف برای دیوارهای مجاور هم انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که طیف رنگی یکسانی داشته باشند. در کاتالوگهای کاغذ دیواری معمولا طرح هایی که با هم هماهنگ هستند در کنار هم قرار می گیرند.

کاغذ دیواری هایی که خطوط عمودی دارند ارتفاع را بیشتر نشان داده و به فضا حالت رسمی می دهد. کلا طرح های عمودی حتی اگر به شکل گل یا طرح دیگری باشد باعث می شود سقف بلند تر به نظر برسد. کاغذ دیواری با طرح های افقی بیشتر برای جاهای باریک و تنگ استفاده می شود که باز تر به نظر بیاید.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری انتخاب

از بهترین طرح های کاغذ دیواری دیدن کنید:

کاغذ دیواری  تخفیف خورده کاغذ دیواری 70% تخفیف کاغذ دیواری  تخفیف خورده کاغذ دیواری اتاق کودک
کاغذ دیواری  تخفیف خورده کاغذ دیواری مجلل سه بعدی کاغذ دیواری  تخفیف خورده فروش ویژه کاغذ دیواری

دیدگاه خود را بیان کنید