8 روش مبتکرانه برای استفاده از کاغذ دیواری

بخون ببین چه استفاده هایی از کاغذ دیواری می تونی بکنی

بخون ببین چه استفاده هایی از کاغذ دیواری می تونی بکنی

8 روش مبتکرانه برای استفاده از کاغذ دیواری

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۸۶ بازدید

1- از کاغذ دیواری برای پشت قفسه استفاده کنید

اگر اتاق شما نیاز به کمی تغییر دارد، تکه ای کاغذ دیواری را قاب و آن را نصب کنید یا پشت قفسه های کتابخانه خود را کاغذ دیواری کنید. به این ترتیب توانسته اید کمی رنگ و طرح به فضای اتاق خود اضافه کنید، بدون آنکه نیازی به کاغذ دیواری سراسری داشته باشید.

کاغذ دیواری قفسه

2- عیب ها را بپوشانید

معمولا از کاغذ دیواری های یکدست برای دیوارها یا سقف خانه استفاده می شود اما اگر در خانه ی شما زوایای عجیب و نامطلوبی وجود دارد، با کمک کاغذ دیواری های طرح دار، آن زوایا را بپوشانید. به این ترتیب طرح های منظم و هم شکل کاغذ دیواری، باعث می شوند زوایای نامطلوب خانه کمتر به چشم بیایند و البته حسن خود را به عنوان کاغذ دیواری هم دارند.این همان یک تیر و دو نشان معروف است!

استفاده از کاغذ دیواری

3-از کاغذ های بافت دار استفاده کنید

کاغذ دیواری های بافت دار باعث می شوند دیوار ها لایه دار دیده شده و در نتیجه با اتاق شما عمق می دهند.

برای مشاهده طرح های کاغذ دیواری بافت دار کلیک کنید: کاغذ دیواری بافت دار

استفاده از کاغذ دیواری

4- با طرح ها و نقش ها بازی کنید

دو دل نباشید. از طرح ها و نقش های متفاوت، کنار کاغذ دیواری اتاق استفاده کنید. ممکن است مبلمان یا پرده ای با یک طرح متفاوت، با کاغذ دیواری اتاق شما کاملا هماهنگ باشد.اما مراقب باشید بیش از حد طرح ها و نقش های مختلف را با هم مورد استفاده قرار ندهید تا اتاق آشفته و نا منظم به نظر نرسد.

استفاده از کاغذ دیواری

5- کاغذ دیواری های طرح دار را به جا و مناسب به کار برید

کاغذ دیواری های طرح دار، شلوغ و پر نقش و نگار هستند.برای تاثیر بیشتر آنها، بهتر است این کاغذ دیواری ها را در مکان های کم رفت و آمدتر، مانند راهروهای ورودی یا اتاق های غذاخوری نصب کنید.

کاغذ دیواری طرح دار

6- حسی از گذشته در خانه ایجاد کنید

کاغذ دیواری ها، به خصوص کاغذهایی با طرح های کلاسیک؛ حسی از تاریخ و گذشته در خانه جدید شما پدید می آورند و به شکلی نستالژیک تاثیر گذار هستند.

7- پیش از چسباندن کاغذ دیواری کمی تمرین کنید

نصب کاغذ دیواری دشوار است و هنر می خواهد. اگر تصمیم دارید خودتان دست به کار شوید و آن را نصب کنید، بهتر است پیش از آن، کمی تمرین کنید و به اصطلاح فوت کوزه گری را بیاموزید. هیچ چیز بدتر از کاغذ دیواری نامیزان، کج و چروک یا نامرتب جلوه دیوار و شاید کل اتاق را خراب نمی کند. برای آشنایی با روش نصب کاغذ دیواری روی این لینک کلیک کنید: نصب کاغذ دیواری

8- کاغذ دیواری می تواند خود به تنهایی به عنوان یک کار هنری به کار رود. بخشی از یک کاغذ دیواری زیبا را ببرید و در قاب عکس یا تابلو قرار دهید.اکنون یک کار هنری دارید که می توانید آن را روی دیوار خالی نصب کنید.

کاغذ دیواری در قاب

دیدگاه خود را بیان کنید